Slide background

Witamy serdecznie w Speaking Parrot

Slide background

Świat pełen kolorów

Slide background

Lekcje dostosowane do potrzeb

O Nas


Notka biograficzna

Dr Anna Kośmider - Leal (Założycielka)– urodziła się w Poznaniu w Polsce.

W 2004 roku ukończyła studia magisterskie na wydziale Neofilologii UAM w Poznaniu na kierunku etnolingwistyka o specjalności język angielski i język portugalski.

W 2005 roku ukończyła Studia podyplomowe o kierunku Administracja Europejska, na UAM w Poznaniu.

W 2014 roku ukończyła studia doktoranckie na Uniwersytecie Fernando Pessoa w Porto w Portugalii, otrzymując tytuł doktora Antropologii.

Od 2000 roku pracuje jako lektor językowy, natomiast od 2004 roku jako wykładowca akademicki i tłumacz.

Od 2007 roku mieszka w Porto, w Portugalii.

Od 2021 jest felietonistką API (Stowarzyszenie portugalskiej prasy). Na swoim koncie, oprócz artykułów popularnonaukowych, posiada szereg felietonów, opublikowanych w ponad 400 gazetach o zasięgu narodowych w języku portugalskim. Jest członkinią Komisji oceniającej szkolne podręczniki w Narodowym Ministerstwie Edukacji

Prywatnie mama dwójki dwujęzycznych dzieci, miłośniczka podróży, lektury, dobrej kuchni i mody.

Wywiad z lutego 2021

Wybrane publikacje:


Notka biograficzna

Mgr Marta Michalunio – pochodzi z Fromborka.

Studiowała pedagogikę i iberystykę w Kolegium Miedzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych UW, w 2006 roku obroniła pracę magisterską z filozofii edukacji na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego.

Pierwsze kroki jako lektor językowy stawiała w 1997 roku, ucząc angielskiego przedszkolaki. Podczas studiów pracowała jako korepetytor, lektor w szkole językowej i nauczyciel j. angielskiego w szkole podstawowej. Posiada certyfikaty potwierdzające znajomość języka angielskiego (CPE) i portugalskiego (DUPLE).

W latach 2007-2014 pracowała jako dyplomata w Ambasadzie RP w Luandzie (Angola). Od 2014 roku mieszka w Portugalii (Aveiro) i zajmuje się zawodowo tłumaczeniami, a także współpracuje m.in. z polskimi wydawnictwami językowymi przy opracowywaniu materiałów dydaktycznych do nauki języka portugalskiego.

Aktualnie pracuje w Polskiej Ambasadzie w Brazylii.

Mama trójki dwujęzycznych dzieci. Zafascynowana zagadnieniami związanymi z wielojęzycznością oraz procesami wychowania i kształtowania osobowości, pasję tę realizuje, pisząc doktorat z pedagogiki na Wydziale Edukacji i Psychologii Uniwersytetu Aveiro. Uwielbia muzykę i spotkania z przyjaciółmi, a zamiast pucować dom, woli pójść z dziećmi na basen.


Notka biograficzna

Klaudia Kamińska Faneca - Speaking Parrot Kids

W 2013 roku ukończyła studia pedagogiczne na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. To tam stawiała swoje pierwsze kroki w nauczaniu. W tym samym roku rozpoczęła pracę w Polskim Związku Niewidomych w Krakowie, gdzie organizowała kursy językowe dla osób niewidomych.

Następnie, w roku 2017, zdobywała doświadczenie pedagogiczne w krakowskim gimnazjum, gdzie intensywnie zainteresowała się nowymi metodami i formami nauczania.

Od nastoletnich lat jej największą pasją były podróże i odkrywanie nowych miejsc, kultur, obyczajów. Wraz z tą ciekawością narodziła się miłość do języków obcych.

Jej wielka miłość do Portugalii zrodziła się w 2012 roku podczas studiów Erasmus, a 3 lata później podczas Wolontariatu Europejskiego odkryła, że Portugalia jest miejscem, w którym pragnie spędzić swoje życie.

Wierzy, że metody aktywizujące angażują ucznia i zabijają nudę. Aktywna nauka jest fascynująca, a rolą nauczyciela jest bycie najlepszym przewodnikiem, który wprowadza uczącego się w niezwykły świat języków obcych.

Od 5 lat mieszka w portugalskim miasteczku Nazaré, słynącym z największych fal na świecie i pracując w Speaking Parrot, gdzie z powodzeniem wdrożyła nowatorski projekt: Speaking Parrot – kids.

Ciekawostka: Klaudia nauczyła się portugalskiego tutaj, w… Speaking Parrot!


Notka biograficzna

Mgr Beata Korzeniak-Sirojć

Pochodzi z Płocka w Polsce. W 1992 ukończyła Uniwersytet Łódzki na kierunku filologia angielska.

Od 30 lat uczy angielskiego w szkołach średnich i wyższych, szkołach językowych. Od 1995 pracuje jako nauczyciel akademicki, najpierw w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych, a obecnie w Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku na kierunku filologia angielska.

W 2006 roku została kwalifikowanym egzaminatorem egzaminów ustnych Cambridge ESOL FCE /B2/ i CAE /C1/.

Uwielbia podróżować, czytać i uczyć się języków obcych, obecnie portugalskiego.


Notka biograficzna

Hugo Faneca

Urodzony w malutkim portugalskim miasteczku – Nazaré. Ukończył studia z zarządzania w Lizbonie. Porzucił jednak życie w stolicy, by móc realizować się w swoim rodzinnym mieście.

Nazaré słynie z największych fal na świecie i surferów, którzy po nich surfują.

Celem Hugo jest zabrać Cię na wirtualny surfing po języku portugalskim i pokazanie, że tak jak Ci surferzy Ty również możesz zdobywać portugalskie fale!


Notka biograficzna

Dr. Katarzyna Tomalak - Language House

Od lat prowadzimy przyjacielską współpracę z Dr. Kasią i jej szkołą. Uważamy, że współpraca że zdolnymi ludźmi wzbogaca nas samych.

Rynek jest wystarczająco duży dla nas wszystkich!

Witamy serdecznie na naszej stronie internetowej

Języki obce to świat pełen kolorów, nowych wyzwań i możliwości. To nasz świat! Jesteśmy nim zafascynowane już od dawna i właśnie tą fascynacją chciałybyśmy Państwa zarazić i pokazać, że świat ten stoi przed Państwem otworem. Bo język w naszym rozumieniu to coś więcej niż gramatyka i słownictwo. To także zrozumienie kultury danego obszaru językowego. Nasza wrodzona ciekawość oraz chęć komunikowania się w środowisku innym niż nasze własne, popycha nas w kierunku nauki języka obcego.

Uczymy od 2000 roku, a na swoim koncie mamy setki lekcji przeprowadzonych na wyższych uczelniach, szkołach językowych, w firmach, prywatnych domach, ale także tych za pośrednictwem internetu. I to właśnie te ostatnie zapoczątkowały Speaking Parrot.

Speaking Parrot to usługa nauki języków przez internet. W dzisiejszej rzeczywistości czas stał się wartością, którą nawet ciężko przeliczyć na pieniądze. Dlatego oferujemy profesjonalne lekcje za pośrednictwem programu Skype. Lekcje internetowe są niezwykle efektywne, a tym samym oszczędzając czas i pieniądze, zapewniają komfort własnego otoczenia.

W ofercie posiadamy język polski, język angielski i język portugalski.

Zapraszamy do nauki i jednocześnie obiecujemy ciekawe lekcje, miłą atmosferę, pełne zaangażowanie i co najważniejsze: szybkie efekty!

I tak: zgadzamy się, że sukces lingwistyczny w dużej mierze zależny jest od nauczyciela. Musi on być cierpliwy i pełen wyobraźni, ale przede wszystkim musi zarażać swoją pasją. I właśnie to sprawiło, że uczymy!

Minęło 6 lat odkąd założyliśmy naszą stronę internetową. Nie moglibyśmy wymarzyć sobie lepszych opinii, lepszych uczniów, więcej klientów czy więcej zainteresowania. I to wszystko bez inwestowania w marketing. Nasz marketing to nasza praca, osiągnięte rezultaty, realacje a nawet przyjaźnie zawarte z naszymi uczniami. Speaking Parrot to więcej niż tylko szkoła językowa, to początek zupełnie nowej drogi.

Nasze usługi

W naszej ofercie znajdą Państwo:


Angielski

Nauka języka angielskiego

Portugalski

Nauka języka portugalskiego

Polski

Nauka języka polskiego dla obcokrajowców

Lekcje on-line

Wygoda i skuteczność. Pierwsza lekcja gratis. Zapraszamy!

Lekcje tradycyjne

Indywidualne lub w grupie

Lekcje przygotowujące do egzaminów

Przygotowanie do egzaminów rożnego rodzaju (np. matura, egzaminy Cambridge)

Korepetycje

Problemy w szkole? Pomożemy szybko nadrobić zaległości i poprawić oceny!

Konwersacje

Czujesz lęk przed rozmową w obcym języku? Pomożemy Ci przełamać barierę jezykową i obawę przed mówieniem!!

Szkolenia dla firm

Realizujemy specjalistyczne szkolenia dla różnego rodzaju firm.

Lekcje ukierunkowane na konkretne dziedziny

Np. business, medycyna, turystyka itp.

Tłumaczenia

Tłumaczenia z i na języki: angielski, portugalski i polski.

Opinie

Keep Calm and Share Your Opinion

Kontakt

Informacja

annaleal@speakingparrot.net


+ 351 963 406 852

Rio Tinto, Portugal

Formularz kontaktowy